Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową to sposób na wydłużenie i zagęszczenie fryzury, w którym wykorzystuje się fale ultradźwiękowe do łączenia doczepianych pasm z naturalnymi włosami. Proces polega na aplikacji keratynowych zgrzewów, które łączą dodatkowe pasma z własnymi włosami, a ultradźwięki umożliwiają utwardzenie połączeń. Metoda ta pozwala na stworzenie trwałego efektu, który wizualnie stapia doczepiane pasma z naturalnymi. Jak każda technika przedłużania, ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.
Na czym polega ultradźwiękowe przedłużanie włosów?
Ultradźwiękowe przedłużanie włosów, w której doczepiane pasma są łączone z naturalnymi włosami za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków do aktywowania keratynowych łączeń, które następnie są doczepiane do włosów klienta. Wbrew pozorom i tego o czym można przeczytać w sieci, to nie jest to żadna metoda na zimno. Metoda ultradźwiękowa i tak powoduje rozgrzanie keratyny poprzez drgania o wysokiej częstotliwości.
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową przebiega w kilku etapach: najpierw dobiera się odpowiednie pasma, a następnie aplikuje je za pomocą urządzenia działającego punktowo. W porównaniu np. do keratynowego przedłużania włosów, nie osiągniemy ładnych i niewidocznych łączeń. Jak każda metoda, ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać pożądany efekt i zdrowie włosów.
Jakie zalety ma metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów?
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową ma kilka istotnych zalet, które raczej leżą po stronie stylistki aniżeli klientki. Jeśli jednak mamy przedstawić jakiekolwiek zalety, to ultradźwiękowe przedłużanie włosów pozwoli uzyskać na pewno lepszy rezultat niż np. przedłużanie włosów na ringi i będzie mniej inwazyjna dla naszych naturalnych włosów.
Metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów na pewno jest dosyć szybką metodą, która może być stosowana na większości typów włosów, jednak na pewno nie polecamy jej do włosów cienkich i rzadkich. Kolejną zaletą, jaką może oferować ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów, jest akceptowalna wygoda użytkowania i trwałość łączeń, co jest szczególnie ważne przy codziennym noszeniu włosów przedłużanych.
Jakie wady ma ultradźwiękowe przedłużanie włosów?
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową ma również swoje wady, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Ultradźwiękowe przedłużanie włosów może być kosztowne w porównaniu z innymi metodami, co wynika z zastosowania specjalnego sprzętu, który jest najzwyczajniej drogi. Stylita odbija to ostatecznie w koszcie usługi. Metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów wymaga również odpowiedniego doświadczenia stylisty, ponieważ błędy podczas zabiegu mogą prowadzić do nierównomiernych łączeń lub uszkodzenia włosów.
Kolejną wadą, jaką niesie ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów, jest konieczność regularnych wizyt u fryzjera w celu podtrzymania efektu – odrost włosów naturalnych sprawia, że połączenia stają się widoczne i wymagają korekty. U niektórych osób metoda ta może powodować dyskomfort związany z wielkością łączeń. Dodatkowo, nieprawidłowa pielęgnacja może prowadzić do splątania i szybszego niszczenia zarówno włosów naturalnych, jak i doczepianych.
Jak wspomnieliśmy już na początku nie jest to także metoda przedłużania włosów na zimno jak wbrew pozorom jest kreowana w sieci. Miała to być główna przewaga tej metody, jednak zbierając wszystkie za i przeciw, bezpieczniejszym, tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po keratynowe przedłużanie włosów u dobrego stylisty.
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową cena
Wybierając przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową cena zależeć będzie od kilku czynników, takich jak długość i ilość doczepianych pasm, typ włosów używanych do przedłużania (dziewicze będą stosunkowo droższe od np. farbowanych fabrycznie czy syntetycznych) oraz lokalizacja salonu fryzjerskiego. W Polsce koszt zabiegu zazwyczaj waha się od 2000 do 4000tys zł, choć w bardziej ekskluzywnych salonach cena może być wyższa.
Dodatkowe koszty mogą obejmować regularne wizyty na korektę, dokładanie włosów oraz odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które są niezbędne, aby przedłużone włosy wyglądały naturalnie i były w dobrej kondycji przez cały okres noszenia. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić, co obejmuje cena zabiegu, aby uniknąć niespodzianek, ponieważ częstym zabiegiem jest podawanie oddzielnie ceny za włosy oraz założenie włosów.